Haber

Pelikan Ailesi Kars Barajında ​​Görüntülendi

Pelikan ailesi Kars Barajı’nda görüntülendi

KARS – Pelikan ailesi Kars Baraj Gölü’nde görüntülendi.

Havaların ısınmasıyla Kars’a gelen pelikanlar baraj gölünde yerlerini almaya başladı. Gruplar halinde baraj sularında yiyecek arayan pelikanlar yuvalarını burada yaparlar.

Özellikle pelikanların bol olduğu Kars Baraj Gölü adeta bir kuş cenneti haline geldi. Yüzlerce kuşun bir arada yaşadığı göl, fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

Pelikanların Kars’a geldiğini ifade eden vatandaşlar, “Kars Barajı’nın olduğu bölgedeyiz. Daha önce Kuyucuk Gölü’nde bulunan su kuşları tamamen Kars Barajı’nda bulunuyor. Pelikanlar, karabataklar, ördekler, martılar ve Kars Barajı’na çok sayıda kuş türü geliyor”Bu bir güzellik. Doğa severlere ve vahşi yaşamı takip eden fotoğrafçılara tavsiye ederim. Burada her türden kuşu görmek mümkün” dedi.

Öte yandan Kars Baraj Gölü’nün taşması ile birlikte yüzlerce su kuşu yaşam alanı olarak bölgeyi seçmiştir. Buraya yuva yapan kuşlar görenleri büyülüyor. Pelikanları ve su kuşlarını görmek için bölgeye gelen vatandaşlar, kuşları rahatsız etmeden uzaktan bol bol fotoğraf çekerek kuşları gözlemliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu