Haber

Meral Akşener’den şoke eden Erzurum olayları, Kılıçdaroğlu ve HDP, PKK itirafı!

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna sayılı günler kala Millet İttifakı’nın paydaşlarından GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı canlı yayında itiraf dolu sözler sarf etti. Akşener, İmamoğlu’nun Erzurum’daki şovunda yaşadığı olayların ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk turda kazanacağına inandığını söyledi. Akşener, HDP ve PKK ilişkisine de değindi. “HDP’ye oy verenlerin ortasında PKK’lılar var”söz konusu.

Kılıçdaroğlu’nun göreve gelmesi halinde vekili olacağını söylediği CHP lideri Ekrem İmamoğlu, seçim öncesi Erzurum’da korsan mitingi düzenlemişti. Muhalifler İmamoğlu’nun otobüsüne taş yağdırdı ‘kurban’ Bir algı oluşturmaya çalıştı. İmamoğlu’nun otobüsüne taş atanlardan biri de istihbarat görevlisi Uzman Çavuş Muhammet Akif K. oldu. Daha sonra yapılan incelemelerde Akif K.’nin FETÖ’den süreç geçirdiği belirlendi.

“BAKİYE YAPMADIM, KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANACAĞINA İNANDIM”

Akşener, İmamoğlu’nun Erzurum’da yaşadıklarının ardından Kılıçdaroğlu’nun seçimi ilk turda kazanacağını düşündüğünü belirtti. “Mazeret uydurmuyorum. Erzurum’dan sonra Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçimi 1. turda kazanacağına inandım ve bunu da ifade ettim.”dedi.

AKŞENER: HDP’YE OY VERENLERİN ORTALARINDALAR

Akşener, PKK’nın meclisteki uzantısı HDP ile yaptıkları ittifaka da değindi. “HDP’nin masaya yatırıldığına dair bu kadar büyük bir iddianın kamuoyunda bu kadar beğenildiğini düşünmemiştim.”
söz konusu.

“BÜTÜN Kürtler PKK üyesi değildir”

Akşener, HDP’ye oy verenler arasında PKK’lıların da olduğunu söyledi. “Bütün Kürtler PKK üyesi değildir.”sözlerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu