Haber

İmamoğlu için farklı, Salman için farklı! Kılıçdaroğlu’nun tavrı çok konuşulacak türden.

2 yıl 7 ay hapis cezasının ardından ülke gündemine gelen İBB Başkanı. Ekrem İmamoğlugrup toplantısına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetlisi olarak katıldı.

İMAMOĞLU KONUŞMADI

İki isim görüşme öncesi kucaklaşırken kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, son yaşananların ardından İmamoğlu’na takviyeler yapan bir konuşma yaptı. Görüşmede olayın başrolünde yer almasına rağmen İmamoğlu’na söz verilmemesi dikkat çekti.

YALOVA BELEDİYE BAŞKANI SATILDI

Kılıçdaroğlu’nun 5 ay önce grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından Yalova CHP Küme Toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda ‘zimmete para geçirme’ soruşturması nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Yalova eski Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Kümelenme Toplantısı’nda kürsüye davet edilerek söz hakkı verildi.

Kılıçdaroğlu’nun küme toplantısında yaptığı açıklama şöyle:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Cezası onanırsa açığa alınırım” sözlerine tepki gösteren CHP lideri, “Her şeyi alenen yaptılar, 85 milyon insanın gözü önünde adaleti katlettiler. Bütün bunlar olurken, Saray’ın fotoromanı başka bir karmaşa içinde 16 milyonun sevgilisini görevden alacaktı Kimsin sen Ekrem İmamoğlu İmamoğlu’nun adını ağzına sokmak için ağzını yuyacaksın Kendini nasıl kıyaslarsın Ben sizin ne yaptığınızı çok iyi biliyorum İmamoğlu lokmadır CHP’nin oğlu olduğu için benim oğlumda ona sahip çıkmak benim görevim Yankesicilere söylüyorum bunu ölçek sizi çekmeyecek.

“85 MİLYON ÖNÜNDEKİ AÇIK ÖLDÜRÜLMÜŞ ADALET”

Dava süreciyle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Son günleri yaşadığımız masaya geleyim. Önce düzmece dava açtılar. Sonra bu mahkemeye saray müdahale etti. Asla alınamayacak bir karar aldılar. Bu mahkemeden. Her şeyi alenen yaptılar. 85 milyonun gözü önünde adaleti alenen katlettiler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu