Ekonomi

Hindistan’ın GSYİH büyümesi Çin’i geride bıraktı ve ABD emeklilik fonlarının ilgisini çekti – JPMorgan

JPMorgan (NYSE: JPM) Hindistan’ın notunu, gelişmekte olan piyasalar arasında nominal GSYİH büyümesinde lider rolüne atıfta bulunarak ‘Fazla Kilolu’ya yükseltti.

JPMorgan stratejistleri bu değişime katkıda bulunan çeşitli faktörlere dikkat çekti. Bunlar arasında demografik eğilimler, altyapı yatırımları ve Hindistan’ın riske dönüş perspektifini yumuşatan özel sektör hakimiyetine doğru hükümete yakın bir yönelim yer alıyor. Ayrıca kararın nedenleri olarak “kısa vadeli bir düzeltme/düşüş” ve Lok Sabha seçimlerinin mevsimsel etkisinden de bahsettiler.

Hindistan borsası, Çin’in yavaşlayan reel GSYİH büyümesini geride bırakarak güçlü bir GSYİH büyümesi gösteriyor. Bu güçlü performans, ABD emeklilik fonlarının yatırımlarını Hindistan’a kaydırmasına yol açtı.

JPMorgan, Hindistan’daki genel seçimlerin olumlu tarihsel dönemselliğinden yararlanmayı planlıyor. Gelişmekte olan piyasalardaki yatırım fırsatlarını değerlendirirken yatırımcılar öncelikle dört ülkeye odaklanıyor: Hindistan, Endonezya, Suudi Arabistan ve Meksika. Ancak son trendlere ve gelişmelere bakıldığında Hindistan’ın başı çektiği görülüyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu