Haber

Gözlem Tepesi’nde 128 bitki türünün yer aldığı Koku Bahçesi ziyaretçilerini bekliyor.

Selçuklu Belediyesi tema parklarından Seyir Tepesi üzerinde kurulan Koku Bahçesi, 128 şifalı bitki türüyle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.

Yaptığı yatırımlarla ilçeye değer katan Selçuklu Belediyesi, son dönemde şehrin en popüler yerlerinden Seyir Tepesi’ne iki değerli lokasyonu daha ekledi. Selçuklu Seyir Kafe’nin yanı sıra bölgeye kazandırılan Koku Bahçesi de bunlardan biri. 7.500 metrekare alana sahip olan Koku Bahçesi’nde 128 çeşit kokulu bitki, 16 adet banklı künye, 8 adet gül künyesi ve 1.650 m2 yürüyüş yolu bulunmaktadır.

Konya’nın en güzel görülebildiği Selçuklu Seyir Tepesi’ne eklenen Koku Bahçesi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Koku Bahçesi’ni ziyaret edenler, sevilen kokulu çiçeklerin arasında huzurlu bir ortamın tadını çıkarıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatmacı, “Koku Bahçemiz Seyir Tepemize güzel bir renk kattı” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyaşmacı, Selçuklu Devleti’nin en değerli yerlerinden biri olan Selçuklu Seyir Tepesi’nin Konya’nın yeni cazibe merkezleri arasında yer aldığını belirterek, “Temiz havası ve yeşil alanlarıyla vatandaşlarımız stresten uzaklaşabiliyor. Koku Bahçemiz ile şehir hayatına keyifli vakit geçirin.Koku açısından hoş bir renk kattık.Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde bitki çeşitliliği açısından büyük bir zenginliğe sahibiz.Türkiye’nin bitkisini tanıtma amacı ile çocuklarımıza ve hemşerilerimize çeşitlilik sunarak, Konya’nın en nezih bölgesinde böylesine popüler bir yer edindik.Açıldığı günden bu yana büyük ilgi gören bahçemizde vatandaşlarımız farklı çiçek türlerini bir arada görebilmektedir. ve hoş kokuları içinize çekerken fotoğraf çekin.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habercatalca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu