Haber

Engelli Annesiyle Hastanede Kalan Osmaniyeli Depremzede: “Taburcu Olunca Gideceğimiz Ev Sorunumuz Var”

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye Yatalak engelli annesi 44 gündür hastanede tedavi gören depremzede Açelya Fatma Ünaldı, “Taburcu olduğumuzda ev sorunu yaşıyoruz. İnternette bir çok yere baktım, eşimi, arkadaşımı aradım. ama hiçbir şekilde ev bulamıyoruz” diyor. Kesinlikle ev bulamıyoruz” dedi.

Osmaniye’de 44 gündür özel bir hastanede tedavi gören engelli annesiyle birlikte kalacak yer arayan Açelya Fatma Ünaldı, tüm çabalarına rağmen bir sonuç alamadığını söyledi. Ünaldı dedi ki:

“Bugün tam 44 gün oldu, annem burada tedavi görüyor ve annemi ilk getirdiğimde resmen cenaze halindeydi. Hayatta kalması bile mucize. Annemin 2016 yılında ayağı ampute oldu, hastalandı. tek bacağı sakat 44 gündür tamamen yatalak 44 gün oldu hem hastane personeli hem de hastane yönetimi doktorlar çok ilgilendi durumu iyiye gidiyor her an taburcu olabiliriz yani doktorumuz görüşü taburcu olmak sorun değil taburcu olunca barınma sorunu yaşıyoruz hiçbir şekilde barınma bulamıyoruz.

“ÇADIRDA YAŞAMAK GİBİ BİR YAŞAMIZ YOK, YAŞAMAZSINIZ”

Yani bilinen 6 Şubat depreminden sonra kalan meskenler ya hasar gördü ya da çok doldu. Kesin olarak değil, kesin olarak bir yer bulamıyoruz. Yani artık bunun maliyetini geçtik, metrekareyi aştık, işte doğalgaz, soba, hepsini geçtik. Oda da olsa bize yer bulalım diyorsunuz, çünkü hastam için çadırda yaşama lüksümüz yok, ben yaşayamam, o da yaşamayacak. Sokakta kalamayız, yani sonuçta o sıradan bir hasta değil. Yani, kendi annem. Onu en iyi durumda yaşatacak bir ev bulmalıyım. Kimseden maddi desteğe ihtiyacımız yok, beklemiyoruz, talep etmiyoruz diye anlaşılmamalı. Yeter ki bir ev bulalım. Evin fiyatı ve kirası ne ise aslında biz karşılıyoruz. Tek isteğimiz kendimize kiralık bir evimiz olması.”

Kaynak: ANKA / Yerel

alasehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu