Haber

Büro Memur-Sen Başkanı: Deprem bölgesinde memurların barınma sorunu çözülmeli

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Afet bölgesindeki vatandaşların iyi bir kamu hizmeti alabilmesi için burada görev yapan memurların barınma ihtiyaçlarının bir an önce karşılanması, burada görev yapan tek bir memur bulunmaması gerekiyor” dedi. barınma sorunu var.” söz konusu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, deprem bölgesinde görev yapan kamu görevlilerinin büyük çoğunluğunun istekli olduğunu ve şu anda bu görevlilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanmadığını söyledi. Bölgenin yeniden imar sürecinin burada görev yapan kamu görevlileri tarafından yürütüleceğini belirten Yazgan, “Zorlu koşullara rağmen görevlilerimiz kamu görevlilerinin aksamaması için ellerinden geleni yapıyorlar.”

“Konut sorunu olan tek bir memur kalmasın”

Bölgedeki memurların barınma sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğinin altını çizen Yazgan, “Afet bölgesindeki vatandaşların en iyi kamu hizmetini alabilmeleri için burada görev yapan görevlilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor. Derhal görüşülüp barınma sorunu olan tek bir memur kalmasın.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu