Haber

BAE Dışişleri Bakanı ve BM Afganistan Özel Değerlendirme Misyonu Koordinatörü Afganistan’daki Durumu Tartıştı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed Al Nahyan ve Birleşmiş Milletler (BM) Afganistan Özel Değerleme Misyonu Koordinatörü Feridun Sinirlioğlu, Afganistan’daki durumu görüştü.

BAE haber ajansı WAM’ın haberine göre BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan, Abu Dabi’de Sinirlioğlu ile bir araya geldi.

Afganistan’daki genel durumu ele alan Bakan Al Nahyan ve Sinirlioğlu, Afganistan konusunda BAE ile BM arasındaki iş birliğini değerlendirdi.

Toplantı sırasında Al Nahyan, ülkesinin Afganistan Özel Değerlendirme Misyonu’nu ve misyonun hedeflerini güçlendirdiğini yineledi.

Görüşmede, başta kadın ve kız çocukları olmak üzere Afgan halkının karşılaştığı güçlüklerin yanı sıra BAE’nin çeşitli alanlarda Afgan halkına verdiği destek ele alındı.

Bu zorluklarla mücadelede uluslararası işbirliğini güçlendirmenin ve Afgan halkının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik insani girişimleri desteklemenin önemi vurgulandı.

Sinirlioğlu’na çalışmalarında başarılar dileyen Al Nahyan, BAE’nin Afganistan halkına barış, istikrar ve refah getirmeyi amaçlayan tüm uluslararası çabaları destekleme kararlılığını dile getirdi.

pazar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu